ÚvodTiskové zprávyDrážní úřad schválil názvy čtyř nových železničních zastávek.

Drážní úřad schválil názvy čtyř nových železničních zastávek.

Drážní úřad schválil názvy čtyř nových železničních zastávek. Tři jsou ve Středočeském kraji, jedna v Kraji Vysočina.

Na české železniční síti vzniknou další nové zastávky. Drážní úřad už v letošním roce schválil čtyři nové názvy. Tři zastávky nově vzniknou ve Středočeském kraji v rámci modernizace trati Praha-Ruzyně – Kladno a jedna zastávka přibude v Kraji Vysočina. Názvy nových zastávek budou platné ode dne jejich otevření.

STŘEDOČESKÝ KRAJ

Na trati č. 120 Praha – Kladno – Rakovník v úseku mezi stanicí Hostivice a stanicí Rudná u Prahy v km 1,436 – 1,496 v katastrálním území obce Hostivice bude vybudována zastávka s názvem Hostivice-Jeneček.

Na trati č. 120 Praha – Kladno – Rakovník mezi stanicí Jeneč a stanicí Kladno v km 24,373 – 24,593, v katastrálním území obce Malé Přítočno vznikne nová zastávka s názvem Malé Přítočno.

Na stejné trati č. 120 Praha – Kladno – Rakovník mezi stanicí Jeneč a stanicí Kladno v 26,528 – 26,748 v katastrálním území obce Velké Přítočno vznikne nová zastávka s názvem Velké Přítočno.

KRAJ VYSOČINA

V Horní Cerekvi se v rámci stavby „Rekonstrukce ŽST Batelov včetně DOZ výhybny Spělov“ počítá s výstavbou nové zastávky s názvem Horní Cerekev město, která bude ležet na trati č. 225 Havlíčkův Brod – Veselí nad Lužnicí v úseku mezi stanicí Batelov a stanicí Horní Cerekev v km 64,318 – 64,418 v katastrálním území obce Horní Cerekev.

 

Vizualizace plánovaných zastávek